Jakość naszego snu jest uwarunkowana wieloma czynnikami, takimi jak problemy zdrowotne czy wyciszenie pomieszczenia, w którym wypoczywamy. Niezaprzeczalnie jednak istotną rolę mogą tutaj pełnić akcesoria sypialniane składające się na wyposażenie łóżka. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, których zadaniem jest polepszenie jakości wypoczynku. Ale czy zdrowy sen faktycznie wymaga inwestycji w kolejne nowinki i innowacyjne materace oraz inne akcesoria sypialniane SleepMed? A może wystarczy wprowadzić do swojej wieczornej rutyny kilka prostych nawyków, aby zapewnić sobie regenerujący wypoczynek?

Rola materaca w jakości snu

Niestety wielu z nas nadal nie jest świadomych, że dobry materac stanowi klucz do wysokiej jakości snu. Na czym więc polega jego zadanie? Przede wszystkim materac odpowiada za odczuwaną przez użytkownika wygodę. Wyobraźmy sobie, czy jeśli leżąc na niekomfortowym, zbyt twardym lub miękkim podłożu bylibyśmy w stanie szybko zasnąć? Z pewnością nie, dlatego też wygodny materac to połowa sukcesu, jeśli chodzi o regenerujący wypoczynek. Poza tym warto zauważyć, że z kwestią komfortu wiąże się także odpowiednie wsparcie naszej sylwetki. Materac powinien cechować się sprężystością oraz właściwym stopniem twardości, aby był w stanie zapewnić stabilne podparcie ciała oraz zachować naturalne krzywizny kręgosłupa. W ten sposób unikamy dokuczliwych porannych dolegliwości bólowych, a pracujemy także nad poprawną postawą ciała. Zdrowy sen nie jest zatem możliwy do osiągnięcia, skoro w wyniku niewygodnego materaca zmagamy się przykładowo z dyskomfortem w plecach. Modele SleepMed są więc zaprojektowane z myślą o ergonomii wypoczynku, oferując różne poziomy twardości i zaawansowane technologie, takie jak pianka termoelastyczna czy sprężyny kieszeniowe typu Multi.

Materac odgrywa istotną rolę też z tego względu, iż dba o czyste warunki snu, co jest szczególne ważne dla alergików czy osób z innymi problemami zdrowotnymi. Jeśli nie posiadamy wysokiej jakości podłoża do snu, nie cechuje się on dostateczną przewiewnością, a tym samym występuje większe ryzyko gromadzenia się wilgoci i zanieczyszczeń w jego wnętrzu. To z kolei prowadzi do rozwoju pleśni i mikroorganizmów, a następnie pogłębiania się reakcji alergicznych i nawet pojawienia się problemów z oddychaniem. Tym sposobem zdecydowanie nie zachowujemy zdrowego snu, gdyż nasz organizm nie jest w stanie skutecznie przeprowadzić procesów regeneracyjnych.

Odpowiedni dobór materac SleepMed a indywidualne potrzeby

W tym momencie wiemy już więc, że wysokiej jakości wypoczynek wymaga odpowiedniego materaca, najlepiej marki SleepMed. Czy to jednak wszystko, czego powinniśmy być świadomi? Niekoniecznie. Dochodzi tutaj bowiem jeszcze kwestia uwzględniania osobistych potrzeb i preferencji. Aby materac mógł właściwie spełniać swoją funkcję, musimy podczas poszukiwań odpowiedniego modelu zwrócić uwagę na indywidualne wymagania. Przykładowo jedni z nas preferują twarde powierzchnie do snu, zaś inni te bardziej miękkie. Jeśli więc nie będziemy odczuwać dostatecznej wygody podczas wypoczynku, nie będzie on cechował się wysoką jakością. Poza tym warto spojrzeć na dodatkowe właściwości materaca, takie jak elastyczność punktowa czy właściwości ortopedyczne. W przypadku gdy zmagamy się ze schorzeniami kręgosłupa lub stawów, kwestie te mogą odgrywać istotną rolę oraz przyczynić się do zmniejszenia obrzęku i intensywności dolegliwości bólowych. Z kolei alergicy czy astmatycy powinni zwracać uwagę na właściwości hipoalergiczne, które zapewniają higieniczne środowisko snu. Dzięki temu materac redukuje ilość alergenów oraz wilgoci przyczyniających się do pogłębienia reakcji alergicznych, np. kataru czy kaszlu. Cechuje się on doskonałą przewiewnością, a jego wypełnienie pozostaje czyste oraz świeże, co też jest pomocne w przypadku nadmiernej potliwości ciała. Jeśli więc mamy również problem z utrzymaniem odpowiedniego mikroklimatu snu, ponownie materac SleepMed może okazać się skutecznym rozwiązaniem. Wówczas warto rozważyć m.in. model SleepMed Hybrid Premium. Jest to materac nie tylko o doskonałej elastyczności punktowej, ale także o zdolności do samodzielnej wentylacji. Produkt ten świetnie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika, przekładając się na wysokiej jakości, prawdziwie regenerujący sen.

Inne akcesoria sypialniane SleepMed: czy są niezbędne?

Materac SleepMed niewątpliwie posiada największe znaczenie w kwestii odpowiedniego wyposażenia łóżka i zdrowego wypoczynku. Co jednak z pozostałymi akcesoriami sypialnianymi? Czy są zbędne w celu zachowania wysokiej jakości snu? Nic bardziej mylnego! Podobnie jak materac, tak pozostałe akcesoria sypialniane odgrywają istotną rolę dla naszego zdrowia. Przede wszystkim dużą uwagę zwraca się tutaj na poduszkę SleepMed. Odpowiada ona bowiem za wygodę oraz wsparcie głowy i odcinka szyjnego w czasie snu. Zapobiega więc występowaniu bolesności karku – posiada specjalne profilowanie, które dostosowuje się do naturalnych krzywizn głowy oraz szyi. Pomaga zatem utrzymać naturalną pozycję kręgów szyjnych, a w efekcie prawidłową postawę całego kręgosłupa. Poza tym poduszka SleepMed gwarantuje również czyste środowisko snu dzięki swoim właściwościom antyalergicznym. Jej budowa cechuje się optymalną wentylacją, a tym samym skutecznie odprowadza wilgoć oraz zapobiega magazynowaniu się zanieczyszczeń czy alergenów. Podobnie więc jak materac, poduszka jest kluczowym elementem dla regenerującego snu.

W ofercie SleepMed możemy jednak znaleźć także takie produkty, jak: mata kokosowa czy ochraniacz na materac. Czy tego typu akcesoria również są wymagane? Niekoniecznie. Ich zastosowanie wiąże się z indywidualnymi potrzebami odnośnie higieny, ochrony materaca czy zwiększenia twardości podłoża. Mata kokosowa stanowi niejaką dodatkową warstwę wypełnienia materaca, której zadaniem jest regulacja twardości. Niezbędna więc będzie jedynie w sytuacji, kiedy podłoże nie spełnia naszych oczekiwań pod względem twardości. Z kolei ochraniacz na materac może być pomocny w przypadku osób, które boją się o szybkie zużycie materaca na skutek codziennego użytkowania czy zabrudzenia w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Tego typu produkt może więc znaleźć zastosowanie przy zwiększonym ryzyku zanieczyszczenia materaca przez pot, mocz czy nawet krew. Ochraniacz jest bowiem wodoodporny oraz cechuje się doskonałą przewiewnością.

Podsumowując, zdrowy sen zdecydowanie wymaga doboru odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed, gdyż odpowiadają one za wygodę czy higieniczne warunki wypoczynku. Z kolei regenerujący sen nie jest możliwy, jeśli nasze ciało nie otrzymuje stabilnego wsparcia lub gdy posiadamy bezpośredni kontakt z zanieczyszczeniami. Materace i akcesoria SleepMed mogą zatem znacząco poprawić komfort snu i wspierać zdrowie użytkownika, jednak nie są jedynym czynnikiem wpływającym na jakość wypoczynku. Zdrowy sen to wynik wielu składowych, a nie tylko jednego elementu.

wyrób

Materace SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.