Poduszka to nie tylko element dekoracyjny. Jej zadanie jest o wiele bardziej znaczące. Odpowiada bowiem za zapewnienie wsparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Podtrzymuje głowę, kark oraz szyję i niweluje napięcie w tych częściach ciała. Sprawdź, jak prawidłowo dopasować poduszkę SleepMed do pozycji, w jakiej śpimy!

Jaka pozycja snu jest najzdrowsza?

Każdy z nas ma ulubioną pozycję, w której najczęściej zasypia. Nie zawsze jednak jest ona zdrowa. Trzeba mieć na uwadze, że szczególnie spanie na brzuchu jest niekorzystne dla naszego kręgosłupa. Kiedy leżymy w ten sposób, dolne partie ciała oraz narządy wewnętrzne są stale uciskane. Często prowadzi to do pojawienia się zgagi. Poddane ucisku są również płuca, na skutek czego możemy dojść do niedotlenienia. Cierpi na tym też nasz kark, który jest ustawiony w nienaturalnej pozycji. Co więcej, ciągłe przyciskanie twarzy do poduszki może poskutkować większą ilością zmarszczek lub niedoskonałości. Lepszym, choć wciąż nieidealnym wyborem będzie spanie na boku. Jeśli bowiem leżymy z mocno podkurczonymi nogami, nienaturalnie pochyleni, może to doprowadzić do silnego bólu, a nawet skrzywienia kręgosłupa. Sen na prawym boku może przyczynić się do uciskania wątroby, na lewym zaś serca. Dobrze pamiętać o tym, aby od czasu do czasu zmieniać pozycję, w jakiej zasypiamy. Pozycja boczna będzie odpowiednim wyborem dla kobiet w ciąży.

Najlepszą opcją, jeśli chodzi o ułożenie podczas snu, będzie leżenie na plecach. To pozycja, która umożliwia odciążenie kręgosłupa, a do tego zapewnia mu stabilne podparcie. Nie dochodzi również do ucisku żadnych narządów. Krew może swobodnie płynąć, dzięki czemu skutecznie przedostaje się do wszystkich kończyn. Spanie na plecach pozwoli nam lepiej się odprężyć i rozluźnić mięśnie. Nie jest to jednak odpowiedni wybór dla tych, którzy cierpią na bezdech senny, ponieważ ułożenie to może potęgować tę dolegliwość.

Pozycja snu a poduszka

Wybierając poduszkę, należy zwrócić uwagę na to, w jakiej pozycji śpimy najczęściej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że odcinek szyjny naszego kręgosłupa będzie miał zapewnione odpowiednie wsparcie. Jeśli leżymy na boku, trzeba dopilnować, aby poduszka umożliwiała utrzymanie linii prostej z resztą ciała. Ważne, aby była dopasowana do naszego wzrostu – im jesteśmy wyżsi, tym wyższa powinna być też nasza poduszka. Podobnie zasada wygląda przy miękkim materacu. Jeśli korzystamy z miękkiego podłoża snu, poduszka ma zapewniać nam solidne podparcie. Do spania na boku sprawdzi się model SleepMed Comfort Pillow. Jeśli wolimy leżeć na plecach, musimy zwrócić uwagę na to, by poduszka nie powodowała nadmierne odchylenie głowy. Dobrze, aby ponadto była dopasowana do naturalnego ułożenia kręgosłupa. W tym wypadku możemy wybrać na przykład model SleepMed Premium Pillow. Poduszka musi w pełni wypełniać przestrzeń między szyją a naszym materacem, bo dopiero wtedy będziemy mieli pewność, że zagwarantuje stabilne, zdrowe podparcie.

 

Jaką poduszkę SleepMed wybrać?

Jeśli chcemy, aby poduszka zapewniała nam optymalny komfort, postawmy na modele SleepMed. Dla tych, którzy poszukują idealnego dopasowania, sprawdzi się SleepMed Comfort Pillow. Wypełnienie produktu to pianka Visco, która ma właściwości termoelastyczne. Oznacza to, że dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem wytwarzanej przez nas temperatury. Dzięki temu skutecznie wypełnia przestrzeń między poduszką a szyją. Prawidłowo wspiera odcinek szyjny na całej jego długości, a do tego umożliwia rozluźnienie mięśni. Skutecznie redukuje napięcie, które się w nich gromadzi. Jej ergonomiczny kształt powoduje, że może jeszcze lepiej dopasować się do naszego ciała. Pomaga zachować odpowiednią pozycję głowy przez cały czas snu. W pokrowcu SleepMed Comfort Pillow zastosowano innowacyjną taśmę 3D, która odpowiada za świetny obieg powietrza wewnątrz wkładu. W ten sposób możemy korzystnie wpłynąć na poziom naszej higieny snu.

Kolejna poduszka, która pomoże nam zapewnić sobie jakościowy wypoczynek, to SleepMed Premium Pillow. Ma uniwersalny kształt, który sprawdzi się w wielu przypadkach. Jej wypełnienie stanowi pianka o bardzo wysokiej gęstości i otwartokomórkowej strukturze. Zyskuje na tym trwałość modelu. Poduszka zapewnia wspaniałą cyrkulację powietrza, dzięki której nie musimy obawiać się o rozwój bakterii, roztoczy czy innych drobnoustrojów. Pianka dopasowuje się indywidualnie do ułożenia głowy i gwarantuje anatomiczne wsparcie dla kręgów szyjnych. Minimalizuje dyskomfort i napięcie, a do tego łagodzi nieprzyjemne dolegliwości.

Osoby, które mają problem ze zrelaksowaniem się, powinny zdecydować się na model SleepMed Supreme Pillow. Poduszka cechuje się ergonomicznym kształtem, który idealnie odpowiada naszym naturalnym krzywiznom. Coś, co wyróżnia ją na tle innych modeli, to materiał, z którego została wykonana, czyli carbon. Wykorzystanie włókien węglowych ma na celu wyeliminowanie ładunków elektrycznych, które gromadzą się na powierzchni ciała. Działanie to ma pomóc nam się odprężyć i rozluźnić. Z tego względu produkt jest polecany tym, którzy zmagają się z dużą ilością stresu lub mają szybki styl życia. Zmniejsza poziom odczuwanego przez nas niepokoju, umożliwiając spokojny i głęboki wypoczynek. W jej wkładzie znajdują się ponadto specjalne otwory wentylacyjne, które minimalizują wilgoć, drobnoustroje i nieprzyjemne zapachy. Jednocześnie dbają o zachowanie optymalnej cyrkulacji powietrza. Potęguje to pokrowiec, w którym wykorzystano unikalną taśmę 3D. Poduszka będzie dobrym wyborem dla alergików, jako że zapobiega gromadzeniu się alergenów. Jeśli zmagamy się z reakcjami alergicznymi, powinniśmy zadbać o to, aby nasz materac również wyróżniał się właściwościami alergicznymi. W przypadku modeli SleepMed dba o to innowacyjna technologia Airforce, która polega na specjalnym nacinaniu pianek w tzw. kratkę wentylacyjną. Zabieg ten ma na celu stworzenie otwartych komór, przez które z materaca ucieka nadmiar ciepła i wilgoci. W jego miejsce zostaje zaczerpnięte świeże, czyste powietrze.

Podczas wyboru poduszki powinniśmy zachować podobną ostrożność co przy zakupie materaca. Ona w końcu też odpowiada za prawidłowe podparcie naszego kręgosłupa, tyle że jego szyjnego odcinka. Dopasujmy poduszkę nie tylko pod kątem wielkości czy wypełnienia, ale też tego, by pasowała do pozycji, w której najczęściej śpimy.

wyrób
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.