Łóżko małżeńskie to miejsce, gdzie para spędza ze sobą większość swojego czasu. To również miejsce, w którym może się ona w pełni zrelaksować po długim i wyczerpującym dniu oraz podzielić się przebytymi wrażeniami. Dlatego też tak kluczowe jest to, aby łóżko zapewniało odpowiedni komfort dostosowany do potrzeb i preferencji obu partnerów. Niewątpliwie istotną rolę w tej kwestii odgrywa materac. Na tym etapie pojawia się jednak pytanie, czy ze względu na różnice w potrzebach użytkowników warto zdecydować się na dwa materace jednoosobowe? A może w ofercie SleepMed znajdziemy modele dwuosobowe, które spełnią oczekiwania obu partnerów? Tego dowiesz się w tym artykule!

Korzyści materacy jednoosobowych dla łóżka małżeńskiego

Przyjmuje się, że materace jednoosobowe naturalnie są przeznaczone do łóżek pojedynczych, a tym samym dla osób, które wypoczywają w pojedynkę. Okazuje się jednak, że wykorzystanie dwóch materacy o mniejszym rozmiarze w sypialni małżeńskiej może stanowić pewną alternatywę dla uzyskania komfortowego snu obu partnerów. Każdy z nas bowiem posiada nieco inne wymagania i potrzeby odnośnie zdrowego snu, a tym samym poszukujemy materaca o innych właściwościach. Wybierając zatem dwa materace jednoosobowe, użytkownicy mają możliwość dostosowania podłoża do osobistych preferencji niezależnie od potrzeb małżonka. Przykładowo jedna osoba może wymagać twardszego podłoża do snu, podczas gdy druga preferuje bardziej miękkie powierzchnie przyjemnie otulające ciało. Wówczas zakup dwóch materacy o różnych twardościach stanowi wyjście dla problematycznej sytuacji rozbieżności w potrzebach małżonków. Tym samym każdy z nich może się również zdecydować na inny rodzaj wypełnienia. Jeden użytkownik wybierze model piankowy, zaś drugi hybrydowy, dzięki czemu para będzie mogła cieszyć się regenerującym wypoczynkiem bez względu na preferencje drugiej osoby. Nie jest ona w stanie wzajemnie zakłócać swojego snu, jednakże pod warunkiem nienaruszania przestrzeni partnera. Zakup dwóch materacy jednoosobowych nie sprawdzi się zatem w przypadku par, które lubią wypoczywać we wspólnych objęciach.

Dużym atutem tego rozwiązania jest także eliminacja problemu przenoszenia ruchów partnera w czasie snu. Jeśli więc jeden z małżonków często przekręca się podczas wypoczynku lub wstaje w nocy, druga osoba nie jest w stanie odczuć tych, ruchów, co może przełożyć się na lepszą jakość snu. Koniec końców każdy z partnerów posiada własny materac, a więc wyodrębnioną przestrzeń wypoczynku, która oddziałuje wyłącznie na indywidualne potrzeby danego użytkownika.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż w przypadku zużycia się podłoża do snu, wystarczy wymienić jedynie jeden materac, co może być bardziej ekonomiczne. Trudno jednak zaprzeczyć, że modele SleepMed cechują się doskonałą trwałością i długą żywotnością, a więc świetnie funkcjonują na przestrzeni wielu lat. Nie tracą na swoich cennych właściwościach, a zapewniają elastyczność i komfort wypoczynku nawet w wyniku codziennego użytkowania. Doskonałym tego przykładem jest chociażby model SleepMed Comfort Plus. Jego materiały, takie jak pianka wysokoelastyczna VPPHR czy termoelastyczna VitaRest, charakteryzują się odpornością na eksploatację, a tym samym nie ulegają odkształceniom i zużyciu.

Materac dwuosobowy SleepMed jako klasyczne rozwiązanie

Najczęściej jednak, posiadając łóżko małżeńskie, decydujemy się na materac dwuosobowy w rozmiarach: 160×200 czy 180×200. To klasyczne rozwiązanie, które przede wszystkim wiąże się z możliwością wypoczynku we wspólnych objęciach. Nie każda para jednak preferuje bezpośredni kontakt podczas snu, a raczej ceni sobie osobistą przestrzeń związaną ze swobodą ruchu. Wtenczas na pomoc przychodzą modele SleepMed, które z łatwością dostosowują się do różnych potrzeb użytkowników, nawet w przypadku współdzielenia jednej przestrzeni wypoczynkowej. Stawiają one bowiem na innowacyjne materiały, takie jak pianki termoelastyczne. Jest to komponent, który pod wpływem ciepła i ciężaru ciała użytkownika, dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn, zapewniając komfort i odpowiednie wsparcie sylwetki. Zapobiega on też wszelkim uciskom, a więc umożliwia swobodny przepływ krwi, przekładając się na wysoce regenerujący wypoczynek każdego z partnerów. Nacisk podłoża wynikający z ciężaru jednego użytkownika nie wpływa też na odczuwany komfort drugiej osoby, dzięki czemu nie jest konieczny zakup dwóch osobnych materacy.

Gwarancją wygody obu partnerów są również sprężyny kieszeniowe, występujące w modelach hybrydowych SleepMed. Cechują się one bowiem doskonałą elastycznością punktową, która sprawia, że poszczególne części ciała otrzymują optymalne wsparcie. Materac ze sprężynami kieszeniowy, podobnie jak pianka termoelastyczna, świetnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, podpierając sylwetkę “punktowo”. Dzięki takiemu rozwiązaniu para może pożegnać się z porannymi dolegliwościami bólowymi spowodowanymi nieodpowiednio dobranym podłożem do snu. Poza tym modele hybrydowe wyróżniają się także strefami komfortu, których zadaniem jest wsparcie poszczególnych części ciała w zależności od ich wymagań. Tak też więc strefa poparcia uda cechuje się większą miękkością, podczas gdy strefa podparcia bioder zapewnia większą stabilność.

Inną kluczową kwestią w kontekście materacy SleepMed dla par jest możliwość regulacji twardości. Ponownie więc pary nie muszą decydować się na dwa osobne produkty, jeśli posiadają inne wymagania odnośnie twardości materaca. Wówczas mogą wybrać taki wariant, który zapewni im dostateczną stabilność sylwetki, a jednocześnie satysfakcjonującą wygodę. Zmiana twardości podłoża jest z kolei możliwa dzięki ruchomym warstwom wypełnienia materaca. Przykładowo warstwę pianki termoelastycznej VitaRest możemy przełożyć na drugą stronę produktu, jeśli zależy nam na większej twardości powierzchni wypoczynkowej. Co więcej, w przypadku materacy SleepMed nie ma znaczenia różnica wagi użytkowników. Bez względu na to, czy obie osoby posiadają większą masę ciała, czy jeden z partnerów jest szczuplejszy, drugi cięższy, podłoże dopasowuje się do indywidualnych potrzeb, nie naruszając spokoju snu drugiego użytkownika. Materac dwuosobowy SleepMed może być zatem strzałem w dziesiątkę w sytuacji współdzielenia jednej przestrzeni sypialnianej.

Wybór między materacem jednoosobowym a dwuosobowym dla łóżka małżeńskiego zależy więc od indywidualnych preferencji i potrzeb pary. Materace jednoosobowe oferują większą personalizację i lepszą izolację ruchów, ale mogą być mniej estetyczne. Z kolei materace dwuosobowe zapewniają jednolitą powierzchnię do spania i lepszy wygląd, a modele SleepMed nie odbiegają też w kwestii dopasowania do osobistych potrzeb. Dzięki zaawansowanym technologiom możliwe jest znalezienie materaca, który spełni oczekiwania obu partnerów, zapewniając komfortowy i zdrowy sen.

wyrób

Materace SleepMed Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.