Komfort termiczny podczas snu odgrywa kluczową rolę i w dużym stopniu wpływa na jakość naszego wypoczynku. Możemy odczuć to szczególnie latem, kiedy upały i duszne powietrze uniemożliwiają nam zrelaksowanie się. Jakie materace SleepMed najlepiej sprawdzą się na tę porę roku? Sprawdź!

Komfort termiczny a jakość snu

Komfort termiczny ma bardzo duże znaczenie dla naszego wypoczynku. Jeśli o niego nie zadbamy, jakość naszego snu się pogorszy, a proces zasypiania może się znacząco wydłużyć. Odczujemy to zwłaszcza latem, gdy wysokie temperatury sprawiają, że nie możemy swobodnie się zrelaksować. Upał może sprawić, że będziemy bardziej się pocić, co przełoży się na pogorszenie poziomu naszej higieny snu. Ucierpi na tym czystość i świeżość przestrzeni, w której śpimy. Możemy mieć też problem ze znalezieniem wygodnej pozycji snu. Na dłuższą metę może to sprawić, że będziemy się gorzej wysypiać, co będzie miało negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Aby tego uniknąć, powinniśmy dopasować wykorzystywane przez nas artykuły sypialniane do aktualnej pory roku.

SleepMed Premium

Odpowiedni materac na lato powinien zapewniać bardzo dobrą cyrkulację powietrza i przewiewność. To właśnie te elementy sprawią, że unikniemy nadmiernego pocenia się i przegrzania. W modelu SleepMed Premium zastosowano piankę wysokoelastyczną VPPHR, która nie dość, że zwiększa trwałość podłoża, to jeszcze wykazuje się innowacyjną technologią Airforce. To specjalna metoda, która polega na wielostrefowym nacięciu pianek w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają na całej powierzchni materaca – zarówno w pionie, jak i w poziomie. W ten sposób tworzone są otwarte komory, przez które nadmiar ciepła i wilgoci może zostać wyrzucony ze wnętrza materaca. Aby tak się stało, należy po prostu naturalnie korzystać z materaca. W to miejsce zostaje zaczerpnięte czyste powietrze, które zapewnia przyjemne uczucie świeżości. Nie musimy się obawiać, że dojdzie do nagromadzenia się wilgoci, które mogłoby przyczynić się do pojawienia się pleśni czy grzybów. Technologia Airforce sprawia, że nawet latem możemy zapewnić sobie najwyższy poziom higieny snu. Wspaniała cyrkulacja powietrza przyczynia się do tego, że we wnętrzu materacu nie rozwijają się bakterie, roztocza czy inne drobnoustroje. To niezwykle ważne dla alergików, u których duża ilość alergenów mogłaby przyczynić się do pojawienia się nieprzyjemnych reakcji alergicznych, które zaburzają ich wypoczynek.

SleepMed Hybrid Supreme Plus

Jeśli pragniemy połączyć optymalny komfort termiczny z idealnie dopasowanym podłożem snu, wybierzmy model SleepMed Hybrid Supreme Plus. To materac hybrydowy, co oznacza, że w jego wypełnieniu zastosowano zarówno warstwę sprężyn, jak i pianki. Sprężyny typu Multi charakteryzują się innowacyjną budową, która zapewnia anatomiczne wsparcie dla całego ciała. Ich drobna budowa sprawia, że można wykorzystać ich znaczną ilość w powierzchni materaca. To wpływa na dużą gęstość, dzięki której zagwarantowanych jest dwa razy więcej punktów podparcia niż w przypadku standardowych sprężyn kieszeniowych. Ze względu na to możemy liczyć na znakomitą elastyczność punktową, która dba o to, aby materac uginał się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Coś, co szczególnie docenimy latem, to warstwa pianki termoelastycznej Celsius® – Waterlily®. Technologia termoelastyczna powoduje, że materac indywidualnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn każdego użytkownika w reakcji na wytwarzane przez nas ciepło. Odpowiada też za termoregulację, dzięki której nie musimy obawiać się przegrzania. Budowa pianki przyczynia się do zachowania bardzo dobrej wentylacji i przewiewności. Leżąc na takim materacu, możemy być pewni, że nasza skóra będzie mogła swobodnie oddychać, na czym skorzysta nasz komfort termiczny.

 

SleepMed Natura Plus

Dobrym rozwiązaniem na lato będzie materac naturalny SleepMed Natura Plus. Istotnym komponentem jest wysokoelastyczna pianka HR Bio. Coś, co wyróżnia ją na tle innych pianek, to otwartokomórkowa struktura. Zapewnia ona wspaniałą cyrkulację powietrza przy zachowaniu wysokiej sprężystości wkładu. Dzięki temu korzystanie z materaca jest bardzo komfortowe. W piance sztuczne związki chemiczne zastąpiono naturalnym olejkiem sojowym, który odpowiada za nadanie materacu właściwości hipoalergicznych. Ze względu na nie nie musimy obawiać się, że przez intensywne pocenie się w modelu dojdzie do nagromadzenia się wilgoci czy innych drobnoustrojów. Na wysoki poziom higieny snu oddziałuje również pianka wysokoelastyczna NATURALIS®, która cechuje się znakomitą wentylacją. Nie można zapomnieć też o piance termoelastycznej Visco Bio, która redukuje ucisk, a do tego ma właściwości termoregulacyjne.

Artykuły sypialniane na lato – na co zwrócić uwagę?

Aby cieszyć się najlepszym komfortem termicznym, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na materac, ale i inne używane przez nas artykuły sypialniane. To niezwykle istotne, aby też wyróżniały się oddychalnością, przewiewnością i skuteczną cyrkulacją powietrza. W przypadku wyboru pościeli postawmy na modele stworzone przy wykorzystaniu bawełny i lny, które są naturalnymi tkaninami. One skutecznie zapobiegną gromadzeniu się wilgoci i nie doprowadzą do naszego nadmiernego przegrzania się. Jeśli chodzi o poduszki, zainwestujmy w Sleepmed Premium Pillow, której powierzchnia ma otwarto-komórkową strukturę. Co więcej, jej pokrowiec wyposażony jest w specjalną taśmę 3D, co gwarantuje stałą wentylację wkładu i niezwykle skuteczny przepływ powietrza. Taka poduszka przyczyni się do zachowania optymalnego komfortu termicznego. Wykorzystanie pianki sprawia ponadto, że podłoże poduszki bardzo dobrze dopasowuje się do użytkownika, zapewniając wspaniałe wsparcie dla głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie nadmiernego napięcia i dyskomfortu.

Wysokie temperatury i upały mogą skutecznie odebrać nam radość z wypoczynku. Na szczęście możemy zainwestować w materace SleepMed, które zapewnią nam wygodę nawet podczas wyjątkowo upalnych nocy. Dzięki właściwościom takim jak technologia Airforce możemy cieszyć się optymalnym komfortem termicznym i dobrą przewiewnością.

wyrób

Materace SleepMed Premium, SleepMed Natura Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.