Wypełnienie sprężynowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów wypełnienia. Jest cenione ze względu na dużą trwałość i solidne podparcie, jakie zapewnia. Jeśli sam zastanawiasz się nad zakupem takiego materaca, dowiedz się, w jakie materace SleepMed ze sprężynami warto zainwestować!

Sprężyny typu Multi a kieszeniowe – różnice

Jeśli przejrzymy ofertę materacy sprężynowych, zauważymy, że mogą one być zrobione z różnego rodzaju sprężyn. Najbardziej podstawowe to sprężyny bonellowe. Następnie mamy sprężyny kieszeniowe oraz innowacyjne sprężyny typu Multi. Co je charakteryzuje? W obu przypadkach sprężyny są umieszczane w osobnych kieszonkach, przez co każda z nich pracuje niezależnie. To powoduje, że samo korzystanie z materaca jest niezwykle ciche i komfortowe. Zastosowanie tego zabiegu odpowiada również za elastyczność punktową. To istotna cecha, dzięki której materac ugina się jedynie w tym punkcie, w którym wywierany jest na niego nacisk. Dzięki temu powierzchnia modelu bardzo dobrze dopasowuje się do naszego kręgosłupa. Zapewnia stałe, zdrowe podparcie, dzięki czemu ciało może zostać odciążone. Elastyczność punktowa odpowiada ponadto za wysoką sprężystość materaca, a do tego redukuje efekt nieprzyjemnego falowania. Mowa tu o sytuacji, kiedy zmiana pozycji snu czy podniesienie się z materaca wywołuje drgania, które mogą wybudzić ze snu osobę, z którą dzielimy materac.

Coś, co odróżnia sprężyny multipocket od sprężyn kieszeniowych, to drobniejsza budowa. Ze względu na znacznie mniejszą wielkość możliwe jest umieszczenie ich większej ilości na powierzchni materaca. Stosuje się nawet od 500 do 1000 sprężyn w poszczególnych modelach. Gwarantuje to wysoką gęstość, która sprawia, że model zapewnia dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowy materac kieszeniowy. Przyczynia się to również do powstania jeszcze lepszej elastyczności punktowej. Specjalna design sprężyn typu Multi powoduje, że materac zapewnia anatomiczne dopasowanie do całego ciała. Zwiększenie liczby sprężyn oddziałuje też na żywotność materaca. Model multipocket będzie służył nam na dłużej, a do tego będzie bardziej odporny na wszelkiego rodzaju odkształcenia czy wgniecenia.

Materac SleepMed ze sprężynami – dla kogo?

Materac ze sprężynami to bardzo dobra opcja. Docenią ją szczególnie ci, którzy ponad miękkość przekładają solidne podparcie i trwałość. Taki model sprawdzi się u osób, które mają problemy z kręgosłupem, jako że zapewnia anatomiczne wsparcie na całym jego odcinku. Polubią go również seniorzy i ci, którzy mają kłopot ze swobodnym poruszaniem się. Ze względu na przydatną cechę, jaką jest elastyczność punktowa, jest to materac często wybierany przez pary. Z racji tego, że powierzchnia ugina się jedynie tam, gdzie wywoływany jest na nią nacisk, nie musimy obawiać się, że zmiana pozycji czy podniesienie się wybudzi ze snu naszego partnera. Jeśli chcemy kupić materac, który będzie służył nam przez lata, wybierzmy model sprężynowy.

SleepMed Hybrid Premium

Te modele SleepMed, które zawierają sprężyny typu Multi, posiadają wypełnienie hybrydowe. Świadczy to o tym, że we wkładzie materaca zastosowano zarówno warstwę pianki, jak i sprężyn. Materace hybrydowe często zawierają też dodatkowe części, jak na przykład warstwa lateksu, która odpowiada za zapewnienie materacu właściwości antyalergicznych czy też mata z kokosa, która przyczynia się do zwiększenia twardości podłoża i przedłużenia jego trwałości. Wykorzystanie tak wielu elementów skutkuje tym, że modele hybrydowe zazwyczaj wyróżniają się większą wysokością. To bardzo cenna cecha, ponieważ znacząco ułatwia proces podnoszenia się z materaca. Taka konstrukcja będzie kluczowa dla tych, którzy spędzają dużo czasu w łóżku lub mają kłopoty z poruszaniem się.

Model SleepMed Hybrid Premium składa się z 7-strefowych sprężyn typu Multi oraz trzech rodzajów pianek – innowacyjnej Flexifoam, wysokoelastycznej VPPHR i termoelastycznej VitaRest®. Takie połączenie pozwala osiągnąć podłoże snu, które łączy w sobie wyjątkową miękkość z solidnym podparciem. Sprężyny Multipocket gwarantują to, że materac będzie pracował bardzo cicho. Ich obecność wpływa również na wyższą sprężystość modelu i lepsze dopasowanie powierzchni do ciała. Przyczynia się do tego wykorzystanie pianki termoelastycznej, która pod wpływem wytwarzanej temperatury modeluje się i dopasowuje do naszych naturalnych krzywizn. Dzięki temu uzyskujemy takie podłoże snu, które jest dostosowane do nas w stu procentach. Pianka niweluje napięcie, które gromadzi się w naszych mięśniach, a do tego wykazuje działanie przeciwbólowe. Odpowiada też za bardzo dobrą cyrkulację powietrza i przewiewność, które zapobiegają gromadzeniu się bakterii i innych drobnoustrojów. Na przedłużenie żywotności materaca wpływa pianka Flexifoam, która cechuje się świetną odpornością na eksploatację i odkształcanie.

SleepMed Natura Hybrid Plus

Dla tych, którzy poszukują naturalnych rozwiązań, idealnie sprawdzi się model SleepMed Natura Hybrid Plus. Zastosowane w nim komponenty są naturalne i ekologiczne. Szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w nich olejkami – rycynowym oraz sojowym. Wysokoelastyczna pianka HR Bio wykorzystuje właściwości olejku sojowego, który sprawia, że pianka wykazuje działanie hipoalergiczne. Sama pianka charakteryzuje się otwartokomórkową strukturą, która odpowiada za zapewnienie skutecznej cyrkulacji powietrza przy zachowaniu odpowiedniego stopnia sprężystości. Na jej poziom oddziałuje również wykorzystanie sprężyn typu Multi, które gwarantują znakomitą elastyczność punktową. Sam materac wyróżnia się ponadto właściwościami ortopedycznymi, co oznacza, że zapobiega zarówno pogłębieniu się, jak i powstawaniu dysfunkcji kręgosłupa. Łagodzi też bóle karku i pleców. Ze względu na świetną wentylację i właściwości antyalergiczne może być swobodnie użytkowany przez alergików i tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę.

Wybierając materac z wypełnieniem sprężynowym, na pewno się nie rozczarujemy. Modele te zapewniają bardzo dobre podparcie dla całego ciała, a do tego są niezwykle trwałe. Przed zakupem zapoznaj się z ofertą materacy SleepMed ze sprężynami i wybierz taki, który będzie dla ciebie idealny!

wyrób
Materace SleepMed Premium, SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.