Wybór materaca do sypialni to ważna decyzja o tym, jak będziemy spać przez kilka następnych lat! To inwestycja w zdrowy sen i efektywny wypoczynek. Niech nie zniechęca nas specjalistyczne nazewnictwo i specyfikacje techniczne. Warto poświęcić swój czas, by się im chwilę przyjrzeć. Jednym z godnych uwagi modeli materacy piankowych jest Foxtrot z oferty Hilding. Zacznijmy jednak od tego, czym wyróżniają się materace piankowe. Najczęściej są wykonane z kombinacji różnych rodzajów pianek – wysokoelastycznych, termo elastycznych, lateksowych. Ich zaletą jest wysoki poziom elastyczności i dostosowywanie się do indywidualnego kształtu każdego ciała. O ich komforcie decyduje gęstość pianki, wysokość poszczególnych warstw, z jakich są zbudowane, rodzaj tkaniny i jakość wykończenia pokrowców. Pianka termo elastyczna Visco – zwana także „pianką leniwą”, produkowana jest na bazie wiskozy i reaguje na ciepło naszego ciała, powoli dostosowując się do wagi oraz temperatury osoby leżącej na materacu. Pianki termo elastyczne „zapamiętują” kształt ciała śpiącego i pozycji leżenia, a kiedy wstajemy z materaca, wracają do stanu wyjściowego. Pianki Flexifoam® charakteryzują się wysoką elastycznością, a co za tym idzie, są bardzo plastyczne i dają poczucie większego komfortu. Dzięki swojej strukturze i gęstości pianka lepiej przystosowuje się do kształtu ciała i redukuje dyskomfort spowodowany naciskiem w najbardziej newralgicznych miejscach – ramionach, biodrach i nogach. Doskonale współgra z kształtem głowy, karku i ramion, tak, że nasze ciało i mięśnie swobodnie odpoczywają podczas snu. Lateks w naturalnej postaci produkowany jest z soku z drzewa kauczukowego i daje wysokiej jakości materiał. Znany jest ze swych głównych cech charakterystycznych, czyli naturalnej elastyczności i wytrzymałości. W produkcji stosuje się przeważnie mieszankę lateksu naturalnego z lateksem syntetycznym, ponieważ uzyskany w taki sposób materiał wykazuje jeszcze większy poziom elastyczności – zarówno punktowej, jak i całej powierzchni materaca. Taki materiał sam stwarza niezależne strefy komfortu. Ma także doskonałe właściwości regulujące temperaturę i rozpraszające ciepło. Pianka wysokoelastyczna, zwana również pianką HR to materiał o wysokiej sprężystości i wytrzymałości i mniej jednolitej strukturze komórkowej w porównaniu do standardowej pianki. Jest też materiałem bardzo odpornym na wszelkie odkształcenia. Posiada właściwości szybkiego powracania do pierwotnego kształtu. Co to oznacza? Materac z pianki wysokoelastycznej szybciej reaguje na zmiany pozycji ciała podczas snu, zapewniając komfort niezależnie od pozycji, w jakiej leży śpiąca osoba. Pianka ta ma także porowatą strukturę, co gwarantuje swobodny przepływ powietrza i optymalną wentylację.

Materace piankowe często podzielone są na kilka stref. Najczęściej jest to 7 stref twardości stworzonych z pianek o różnej gęstości, profilowanych w specjalistyczny sposób: w żłobienia czy fałdowania, które korzystnie wpływają na komfort spania. Każda ze stref odpowiada potrzebom innej części ciała. Wykorzystanie taśm 3D i otworów wentylacyjnych zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Inną ważną cechą materaców piankowych jest ich lekkość nawet przy dużym rozmiarze poszczególnych modeli. Docenimy ją podczas transportu i obracania materaca na drugą stronę (jest to zalecane w celu przedłużenia „żywotności” materaca).

Jednym z najbardziej lubianych materacy piankowych w ofercie marki Hilding jest Foxtrot.

Foxtrot to najtwardszy w kolekcji piankowy materac stworzony z myślą o osobach o wadze powyżej 80 kg oraz miłośnikach snu na twardszym podłożu. Za podwyższoną twardość odpowiada aż 18-centymetrowa warstwa pianki wysokoelastycznej HR. Została wyprofilowana w 7 zróżnicowanych stref twardości, gwarantuje doskonałe wsparcie poszczególnym partiom ciała niezależnie od pozycji. Posiada mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki, dzięki czemu uzyskuje lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz sprężystości i elastyczności. Dlatego Foxtrot polecany jest osobom starszym, ale także dobrze się sprawdza jako wspólny materac dla par. Otwartokomórkowa struktura zapewnia dobrą przewiewność i wentylację. Ma to pozytywny wpływ na trwałość całego wkładu oraz higienę snu. To niezmiernie ważne przy wyborze materaca przez alergików. Model Foxtrot bardzo łatwo przewieźć, gdyż można go swobodnie zrolować. Do wyboru dla tego materaca pokrowiec Hybrid zapewniający doskonałą wentylację lub Italiano z innowacyjną technologią Purotex ograniczającą rozwój bakterii i roztoczy. Pokrowce można ściągać i prac w warunkach domowych w temperaturze 60 stopni. Materac posiada 15 lat gwarancji. Certyfikat OEKO-TEX zapewnia gwarancję wysokiej jakości i bezpieczeństwa produktu, który można użytkować bez obaw o jakikolwiek szkodliwy wpływ na zdrowie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.hilding.pl

Opracowane przez zdrowykregoslup.pl