Wybór materaca do domku letniskowego to odpowiedzialne zadanie. Zwłaszcza że często naszym największym pragnieniem podczas urlopu jest po prostu dobry sen. Bez dobrego materaca nie będzie to możliwe. Jaki materac na lato spełni wszystkie nasze potrzeby i pozwoli nam się wyspać?

Jaki powinien być dobry materac na działkę?

Dobry materac na działkę przede wszystkim powinien pozwolić nam na głęboki, regeneracyjny sen. Jakie cechy mają znaczenie?

  • twardość materaca – prawidłowo dobrany materac gwarantuje optymalne ułożenie kręgosłupa. Zbyt miękki materac sprawi, że będziemy się w nim zapadać, a nasze mięśnie, zamiast rozluźnić się, będą się spinać. Z kolei zbyt twardy materac może powodować ucisk na naczynia krwionośne, a w konsekwencji – skurcze i odrętwienia. Ponadto, tak jak materac miękki, nie daje odpoczynku naszym mięśniom. Mięśnie będą zmuszone stale pracować, by zapewnić właściwe podparcie dla kręgosłupa. Jaka twardość materaca na działkę będzie najlepsza? To zależy od naszej wagi. Producenci stosują zwykle czterostopniową skalę twardości: od H1 do H4. H1 oznacza miękkie materace (do 60 kg), H2 – średnio miękkie (od 50 do 80 kg), H3 – średnio twarde (od 80 do 100 kg), a H4 – twarde (powyżej 100 kg). Zdarzają się oczywiście wyjątki od reguły, ponieważ niektórzy wolą inny materac, niż wskazywałaby na to ich waga;
  • jakość materaca – jakość również ma ogromne znaczenie. Materace na działkę powinny być najlepszej jakości, ponieważ – jak już wspomnieliśmy – na urlopie chcemy się wyspać i zregenerować siły. Wybierając materace Janpol, czołowego polskiego producenta materacy, nie musimy martwić się o ich wykonanie. Będziemy spać na porządnym materacu, a rano wstaniemy wypoczęci;
  • ciężar materaca – stosunkowo lekkie materace na działkę sprawdzą się najlepiej, ponieważ w łatwy sposób będziemy mogli je przewrócić. A regularne przewracanie zapewnia materacom odpowiednią wentylację. To ważne, ponieważ do domku letniskowego przyjeżdżamy tylko od czasu do czasu i nie możemy zadbać o odpowiednie wietrzenie sypialni. Zaburzenia cyrkulacji powietrza mogą prowadzić do gromadzenia się wilgoci we wkładzie materaca – regularne odwracanie go (w miarę możliwości) będzie skutecznie temu zapobiegać.

Kluczowy jest także rodzaj materaca oraz jego rozmiar. Te kwestie szczegółowo opiszemy w kolejnych akapitach.

Jaki rodzaj materaca najlepiej sprawdzi się w domku letniskowym?

Szukając materaca na lato, z jednej strony nie chcemy ponosić dużych nakładów finansowych, ale z drugiej strony – liczymy na komfort snu. Materace piankowe doskonale spełniają te założenia, dlatego są najlepszy wyborem do sypialni w domku letniskowym.

Materace piankowe, takie  jak materac Palma renomowanej firmy Janpol, gwarantują najwyższą wygodę i jakość za rozsądną cenę. Przyjrzyjmy się nieco bliżej cechom tego materaca. Materac Palma to dwustronny materac, który składa się z:

  • pianki wysokoleastycznej – jest to sprężysta pianka, która zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dodatkowo pianka jest wytrzymała i odporna na odkształcenia,
  • pianki hybrydowej – jest to pianka o zwiększonej gęstości, dzięki temu również nie odkształca się i nie zmienia swoich właściwości.

Możemy spać na dowolnej stronie materaca, ponieważ jest to materac odwracalny. Pokrowiec materaca można zdjąć i wyprać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza.

Ten i wiele innych materacy piankowych kupimy w sklepie internetowym sennamaterace.pl. Wystarczy wybrać materac, który odpowiada naszym potrzebom i preferencjom, a następnie złożyć zamówienie na wysokiej jakości materac Janpol, który zapewni nam najlepszy wypoczynek i regenerację.

Jaki rozmiar materaca wybrać do domu letniskowego?

Optymalny rozmiar materaca do domku letniskowego to 140×200 cm. To wielkość, która będzie komfortowa zarówno dla jednej, jak i dla dwóch osób. Jeżeli potrzebujemy więcej powierzchni do spania, najbardziej popularną opcją materaca dla dwojga jest 160×200 cm. Z kolei kiedy szukamy pojedynczego materaca, dobrym wyborem będzie materac 90×200 cm, o ile mamy szczupłą sylwetkę. Lepiej zbudowane osoby powinny wybrać materac 100×200 lub 120×200 cm.

Scharakteryzowany przez nas materac Palma występuje w wielu rozmiarach. Może mieć szerokość od 80 do 200 cm i długość 190 lub 200 cm.

Jeżeli w naszej sypialni w domku letniskowym stoi już łóżko, musimy wybrać materac na lato dopasowany do jego ramy. Jeśli nie, mamy wolną rękę i możemy zdecydować się na każdą wielkość materaca na działkę!