Słońce, plaża i morza szum jest tym co najbardziej kochasz? Morska sypialnia jest zawsze modna, a marynistyczny klimat doskonale prezentuje się zarówno w małych jak i dużych wnętrzach. Oprócz oczywistych pomieszczeń jak łazienka, styl marynistyczny jest idealny właśnie do sypialni: jasne kolory, harmonijne barwy oraz proste desenie pomagają się odprężyć. Dowiedz się jak powinna wyglądać sypialnia w stylu morskim i co oprócz dodatków  ukołysze cię do snu lepiej, niż morska fala!

Co wyróżnia styl marynistyczny?

Jeśli odpowiesz, że muszle, jesteś dopiero na początku morskiej opowieści. Marynistyczny styl to oczywiście także białe i granatowe pasy, często przełamane ciepłym, jasnym odcieniem beżu. W sypialni w stylu marynarskim te barwy są idealne: wyciszają i uspokajają, przywodząc na myśl białe niebo, jasny piasek plaży i morską toń. Styl morski to także bursztyn, plecione sznury i chwosty z liny, które często są ozdobą poduszek lub narzuty na łóżko. Oprócz tego sypialnia morska powinna mieć dużą, drewnianą skrzynię. Kufer pomieści pościel, koce i poszwy. Wiele aranżacji w stylu marynarskim lansuje także w niewielkich ilościach koralową czerwień, która rozweseli pomieszczenie i doda morskiej sypialni nieco charakteru. Ponadto styl marynarski wyróżniają specjalne, masywne meble, często wzbogacone okuciami, które wyglądają jak z kapitańskiej kajuty.

Jakie łóżko i materac wybrać do sypialni w stylu morskim?

Lubisz się dobrze wyspać? Jeśli marzysz, by co noc zanurzać się w zdrowy sen, obierz kurs na wygodę! Sypialnia w stylu marynistycznym wcale nie musi przypominać niewygodnej pryczy na statku. Marynistyczna sypialnia powinna mieć pełne komfortu centrum – idealne łóżko do spania.

Wybierz materac, który ukołysze cię do snu niczym morskie fale. Materace Janpol z pewnością przypadną ci do gustu. Są idealnie zaprojektowane i wyprofilowane, tworzone z wysokiej klasy materiałów. To wygoda i prestiż. Janpol wysoko podnosi poprzeczkę w dziedzinie jakości. Warto powierzyć swój wypoczynek czołowemu w Polsce producentowi materacy – komfort snu zapewniony!

Materac Wenus doskonale pasuje do sypialni w stylu marynarskim. Jego wykonanie, ergonomia i wygoda przekładają się na  niebywały komfort snu. Ten materac sprawi, że poczujesz się jak na szumiącym, spokojnym morzu. 

Czy wiesz, że Janpol Wenus to materac o medyczny? Możesz na nim spać wygodnie i na zdrowie, ponieważ  podstawę stanowią tu sprężyny kieszeniowe – odseparowane, by nadać mu elastyczności i udaremnić falowanie całej powierzchni przy zmianie pozycji spania. Materac Wenus ma też odpowiednią elastyczność punktową, która sprawia, że ciało układa się w idealnej dla ciebie pozycji.

Jakie dodatki i akcesoria wybrać do sypialni marynistycznej?

Powiedzieliśmy o meblach i barwach. Pora na morskie dodatki. Sypialna w stylu marynarskim jest stosunkowo łatwa w urządzeniu; marynistyczne motywy są nieskomplikowane: muszle, barometr w formie drewnianego steru, a nawet modele statków czy model morskiej latarni kupisz bez problemu w sklepach wnętrzarskich. Wystarczy dosłownie kilka elementów, aby twoja sypialnia stała się morskim światem. Zasłony lub rolety w pasy, plus obowiązkowo granatowo – białe poduchy, lampy naftowe (mogą dawać elektryczne światło dzięki specjalnym wkładom).

Morska sypialnia nie byłaby marynistyczną, gdyby nie piękne muszle dekoracyjne! Podpowiadamy, że można je odwrócić do góry i nasypać do nich ziemię. W ten sposób muszla stworzy doniczkę i pomieści ulubioną roślinkę. Hitem który sprawi, że twoja sypialnia marynarska będzie niepowtarzalna jest akwarium. Oczywiście, jeśli masz do niego zamiłowanie.