Rynek materacy jest obecnie bardzo szeroki. Możemy wybierać spośród tych, wykonanych z pianki, sprężynowych czy hybrydowych. Największym zaufaniem wśród Polaków cieszą się materace sprężynowe, a wśród nich te, o walorach medycznych, jak np. Hilding Makarena.

Badania nie pozostawiają złudzeń – Polacy mają coraz większe problemy z wadami postawy i różnymi schorzeniami kręgosłupa. Wpływa na to siedzący tryb życia i coraz częstsze spędzanie czasu przy komputerze czy telewizorze. Niestety, często pogłębiamy nasze schorzenia, nie dbając o prawidłowe wsparcie kręgosłupa w trakcie snu. Dlatego warto przyjrzeć się na czym śpimy i wybrać taki materac, który zapobiegnie takim problemom lub zminimalizuje już istniejące.

Co wyróżnia materac sprężynowy Hilding Makarena od konkurencyjnych materacy?

We śnie spędzamy jedną czwartą naszego życia, warto więc wybrać taki materac, który zapewni nam wygodę i trwałość. Jednym z producentów, którego produkty posiadają najwyższą jakość, jest firma Hilding Anders – lider tej branży , innowacyjny producent łóżek i materacy, ale i produktów pod markami prywatnymi, takimi jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed. Jego produkty znajdziecie m.in. na portalu sennamaterace.pl.

W swojej ofercie posiada m.in. materace sprężynowe, które oferują najlepszą elastyczność punktową, dzięki niezależnej „pracy” pojedynczych sprężynek. Wśród nich możemy wyróżnić materace: kieszeniowe (każda sprężynka wkładu pracuje tu niezależnie i umieszczona jest w osobnej, materiałowej kieszonce), multipocket (mają zwiększoną liczbę sprężynek, przypadających na 1 mkw. materaca) oraz Pocket Plus (zbudowane na bazie 7-strefowego systemu drobnych sprężynek Pocket Plus).

Hilding Makarena jest oparta na sprężynie typu Multipocket, w której zastosowano zwiększoną liczbę sprężynek. Dzięki temu materace sprężynowe Hilding Makarena posiadają więcej niezależnych punktów podparcia, zapewniając lepszą elastyczność punktową. Co to oznacza? Mięśnie nie muszą wykonywać dodatkowej pracy, aby utrzymać ciało w wygodnej pozycji. W efekcie śpimy lepiej i odpoczywamy wydajniej.

Nie jest to jednak jedyny wyróżnik tego typu materaca. Na tle konkurencyjnych modeli, materac sprężynowy Hilding Makarena wyróżnia się właściwościami prozdrowotnymi. Jego konstrukcja wykorzystuje innowacyjne właściwości sprężyn Multipocket – każda sprężynka znajduje się w osobnej kieszonce i reaguje indywidualnie na ciężar ciała, zapewniając solidne wsparcie. Sprężyny o różnym stopniu twardości tworzą 7 zróżnicowanych stref, a każda z nich reaguje na potrzeby poszczególnych partii ciała.

Do tego zróżnicowane są poszczególne strony materaca – po jednej stronie wkładu znajduje się płyta z naturalnego lateksu, który zwiększa sprężystość wkładu i ogranicza rozwój mikroflory bakteryjnej. Druga strona wkładu wykorzystuje właściwości termoelastycznej pianki Visco, która dopasowuje się do kształtu ciała, zmniejszając napięcie mięśniowe. Każda ze stron oferuje inny poziom twardości i komfortu.

Materac Hilding Makarena dostępny jest w pokrowcu Elips lub Merced o wysokim stopniu elastyczności.

W jakich rozmiarach produkowane są materace sprężynowe Hilding Makarena?

Choć Makarena to materace sprężynowe o właściwościach medycznych, są dostępne w rozmiarach, pasujących do większości łóżek. Długość każdego z nich to 200 cm, a szerokość możemy wybrać spośród rozmiarów: 80, 90, 100, 120, 140, 160 i 180 cm. Wysokość materaca zależy od rodzaju wybranego pokrowca i wynosi ok. 23 cm przy pokrowcu Merced lub ok. 26 cm przy pokrowcu Elips.

Jaki rozmiar materaca sprężynowego Hilding Makarena najlepiej wybrać? Przede wszystkim, zanim kupimy materac i łóżko, przemyślmy jaki rozmiar będzie odpowiedni do naszej sypialni. Jeśli nie musimy ograniczać się wielkością pokoju, zwróćmy uwagę na to, że zalecaną minimalną szerokością dla dorosłego człowieka jest 90 cm. Podwójne materace zaczynają się od szerokości 140 cm, ale i tu raczej zalecamy szersze materace, np. materac sprężynowy 160×200 lub 180×200 cm. Warto pamiętać, że im większą mamy powierzchnię do spania, tym większy jest komfort snu.

Jeśli natomiast nie chcemy pozbywać się wcześniej zakupionego materaca, dla zwiększenia komfortu możemy nabyć materac nawierzchniowy 160×200.

Dla kogo spanie na materacu sprężynowym Hilding Makarena będzie najlepszym wyborem?

Przechodząc przez szereg restrykcyjnych testów i medycznych badań, materac Hilding Makarena uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I. Dzięki swoim właściwościom, polecany jest szczególnie w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego), a także osobom ze schorzeniami rodzaju neurologicznego oraz osobom po wszelkich zabiegach, przez które ich zdolność ruchowa jest ograniczona, ponieważ wspomagają procesy rehabilitacji i pełny powrót do zdrowia.

Będzie to również odpowiedni wybór dla osób starszych, które bardzo często mają problemy z zasypianiem, przez co faza snu głębokiego skraca się u nich drastycznie. Makarena doskonale sprawdzi się też u osób z nadwagą bądź otyłością, które potrzebują mocniejszego wsparcia podczas snu, tak aby nie przeciążyć kości, które podczas leżenia są narażone na wszelkie deformacje.

Jednak materac leczniczy, pomimo swojej nazwy, nie jest przeznaczone tylko dla osób ze schorzeniami wad kręgosłupa czy układu ruchowego. Warto pomyśleć o nim również, jeśli podobnych schorzeń chcemy uniknąć w przyszłości.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl