Człowiek przeznacza ⅓ swojego życia na sen, dlatego warto zadbać, aby odbywał się on w komfortowych warunkach. Takowe stwarza przede wszystkim dobry, odpowiednio dobrany do użytkownika materac. Nawet osoby powyżej 80 kg, dla których często standardowe materace są zbyt miękkie, znajdą coś dla siebie.

Z czego składają się materace twarde?

Materace twarde to produkty, które szczególnie posłużą osobom cięższym lub lubiącym spać na twardszym podłożu. Posiadają one szczególną budowę, która zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, jak w przypadku Hilding Pasodoble. Materace twarde warto kupować z rozwagą – wedle naszych indywidualnych preferencji. Na rynku znaleźć można liczne modele, które różnią się między sobą pewnymi cechami. Warto zapoznać się z nimi oraz wiedzieć, jak odpowiednio dopasować twardość.

Jak prawidłowo wybrać materace twarde?

Materace twarde należy dobrać rozważnie. Za twarde, bądź zbyt miękkie podłoże nie zapewni zdrowego ani efektywnego snu, a może jedynie pogorszyć jego jakość. Zatem, czym ta twardość tak naprawdę jest? Otóż stanowi ona subiektywne odczucie, które może być inne dla każdego z nas. Na jego wybór wpływa wiele czynników, w tym nasza waga oraz wzrost. Materace twarde odznaczają się dwoma rodzajami twardości – H3 (materac twardy) i H4 (materac bardzo twardy). Za przykład posłużyć może Hilding Foxtrot, który zalecany jest przede wszystkim osobom o wadze powyżej 100 kg. Jednak warto przed zakupem każdy produkt jeszcze wypróbować i sprawdzić, czy na pewno jest dla nas.

Dla kogo materace twarde będą odpowiednie?

Materace twarde są komfortowym rozwiązaniem, ale niestety nie dla każdego. Dla osób, poniżej 80 kg, tego typu produkty nie są zalecane. Dlaczego? Lżejsza waga, to mniejszy nacisk na podłoże, a w przypadku materacy twardych może to powodować nienaturalne wygięcie kręgosłupa. Jest to nie tylko niewygodne, ale także nie wpływa pozytywnie na jakość wypoczynku. Dla osób nie do końca zdecydowanych, dobrym rozwiązaniem będą materace o kilku twardościach, np. SleepMed Hybrid Comfort Plus. Jest to unikalny produkt, który odznacza się 6 twardościami, a wszystko dzięki zastosowaniu odpinanego topu. W ten sposób, w zależności od naszych indywidualnych preferencji, wagi oraz wzrostu, w każdej chwili możemy zmienić odczuwalną twardość. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ w przypadku szybkiej zmiany wagi nie musimy inwestować w nowy materac – wystarczy tylko zmienić twardość! Co więcej, materace twarde, takie jak SleepMed Hybrid Comfort Plus idealne będą dla alergików, par czy osób ze schorowanym kręgosłupem.

Jakość i efektywność naszego snu jest naprawdę ważna. Wpływa ona na wiele aspektów, w tym samopoczucie oraz stan zdrowia. Dlatego nie warto czekać i jak najszybciej nabyć odpowiedni materac.