Dobra jakość snu to nienaganne zdrowie, a umożliwić to mogą jedynie odpowiednie produkty do spania. W ich skład wchodzi antyalergiczna kołdra, ergonomiczna poduszka oraz materac do spania, który odgrywa największą rolę. Z uwagi na to warto wiedzieć, w jaki sposób go wybrać, szczególnie jeśli chcemy dokonać zakupu podłoża twardego.

Czym jest twardość materacy?

Twardość materacy  powinna być dopasowana do wagi oraz preferencji użytkownika. Jest to bardzo ważne, ponieważ osobom cięższym (powyżej 80 kg)  zaleca się materace twardsze (H3, H4), a lżejszym (poniżej 80 kg lub nawet poniżej 60kg) – miękkie (H1, H2). Dlaczego? Przede wszystkim ma to związek z prawidłowym wsparciem kręgosłupa, gdyż zbyt miękki czy twardy materac nie jest w stanie odpowiednio ustabilizować pleców – to prowadzi do nienaturalnych wykrzywień kręgosłupa.

Materace twarde – dlaczego warto?

Komfort w sypialni jest bardzo ważny. Szczególnie osoby cięższe powinny zwrócić uwagę na podłoże twarde, które specjalnie dostosowane do masy ich ciała, jest w stanie odpowiednio podeprzeć kręgosłup i odciążyć mięśnie. Warto zwrócić uwagę na Hilding Step, czyli materac klasyfikowany jako H3. Jest to model piankowy, który wyróżnia się dwiema stronami przeznaczonymi do użytkowania oraz funkcjonalnym, posiadającym zamek pokrowcem. Innym przykładem materaca twardego jest Hilding Electro. Wyróżnia się on wnętrzem składającym się z pianki oraz sprężyn (materac hybrydowy), a także odpinanym topem. Zastosowanie go umożliwia stworzenie 4 twardości, które można zmieniać dowolnie, dostosowując do swoich preferencji. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż w przypadku nagłej zmiany wagi nie jesteśmy zmuszeni do kupna nowego materaca.

Komu najczęściej zaleca się materace twarde?

Materace twarde głównie zalecane są osobom o wadze powyżej 80 kg. Wszystko z uwagi na to, że twarde podłoże odpowiednio reaguje na większy nacisk, dzięki czemu jest w stanie idealnie wspierać kręgosłup oraz dopasować się do anatomicznych kształtów użytkownika o wyższej masie ciała. Nie są one zalecane osobom lekkim – może to powodować  nieprawidłowe wygięcie kręgosłupa, a w dalszej perspektywie także dolegliwości bólowe. Materace twarde sprawdza się idealnie w sypialni osób cięższych, które dodatkowo zmagają się z alergiami oraz problemami z kręgosłupem, a wszystko to poprzez wybranie modeli, takich jak SleepMed Hybrid Supreme. Posiadają one właściwości prozdrowotne oraz status wyrobu medycznego, a zastosowane w produkcji materiały nie powodują podrażnień skóry czy dróg oddechowych!

Sypialnia stanowi miejsce wypoczynku i relaksu. Właśnie dlatego warto ją wyposażyć w najwyższej jakości produkty, dostosowane do naszych preferencji. To pozwoli zapewnić zdrowy sen i łatwość budzenia się każdego dnia!