Zasypianie w ramionach ukochanej osoby to najpiękniejsze uczucie. Pokazuje prawdziwą miłość, wzajemne zaufanie oraz pozwala na pielęgnowanie więzi między partnerami. Jednak nie zawsze taki wypoczynek jest dla nas dobry – w końcu każdy z nas ma nieco inne preferencje odnośnie komfortu w łóżku. Jak zatem stworzyć idealne łóżko dla pary? 

Łóżko dla pary – jaki rozmiar? 

Niezależnie od wieku czy płci – zdrowy sen pełni niezwykle ważną funkcję w życiu człowieka. Pozwala na prawidłowe funkcjonowanie, zapobiega licznym chorobom oraz korzystanie wpływa na nasze samopoczucie. Z uwagi na to, w sypialni małżeńskiej powinno znaleźć się wysokiej jakości łóżko o odpowiednich wymiarach. Kwestia ta zależy przede wszystkim od tego, jakim metrażem dysponujemy. Do mniejszych sypialni zaleca się łóżko 140×200 cm lub 160×200 cm. Zapewnią one dostatecznie dużo miejsca, jednak niekoniecznie mogą sprawdzać się u osób, które rozpychają się w nocy. Natomiast w większej sypialni można sobie pozwolić na szersze łóżko. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj łóżko o wymiarach 180×200 cm lub 200×220 cm. Dają one dużo miejsca, dzięki czemu możemy się w nocy przytulać, jak i komfortowo ułożyć.

Łóżko dla pary – kołdra i poduszka

Każde łóżko składa się z trzech podstawowych elementów. Do nich zalicza się materac, kołdra oraz poduszka. Z wymienionych kwestii, tylko poduszkę każdy z nas może wybrać w sposób indywidualny. Wszystko z uwagi na fakt, iż łóżko małżeńskie składa się z dwóch poduszek do spania. Przy ich wyborze pod uwagę warto wziąć rodzaj wypełnienia oraz gramaturę. Natomiast, jeśli chodzi o kołdrę, to tutaj pod uwagę należy wziąć rozmiar łóżka. Zazwyczaj powinna być o 20-40 cm szersza, niż łóżko, dzięki czemu jest w stanie komfortowo otulić nas w czasie snu. Przy jej wyborze należy postawić na podobne czynniki, jak w przypadku poduszki, czyli rodzaj wypełnienia i gramaturę.

Łóżko dla pary – jaki materac wybrać? 

Najważniejszym elementem w łóżku małżeńskim jest materac. Współcześnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju modele, jednak czy wiemy, czym tak naprawdę kierować się przy jego wyborze? Materac dla par powinien przede wszystkim być idealnie dopasowany do potrzeb i preferencji obu użytkowników. Powinien również charakteryzować się:

  • redukcją drgań,
  • wysoką elastycznością punktową,
  • właściwościami antyalergicznymi.

Często jednak nasze potrzeby i preferencje różnią się od siebie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w dwa osobne materace, które można umieścić na jednym stelażu. W ten sposób każdy z  nas jest w stanie się zdrowo wyspać!

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka duży wpływ ma zdrowy i spokojny sen. Z uwagi na to, każdy z nas powinien przesypiać około ośmiu godzin dziennie. W tym celu warto stworzyć sobie optymalne do tego warunki, m.in. za pośrednictwem wybranego łóżka.