Wspólne życie wiąże się z licznymi sukcesami i kompromisami. Dotyczą one wielu sfer, w tym urządzania sypialni. Często damskie preferencje odbiegają od męskich. Jednak, czy da się je połączyć? Okazuje się, że tak! Wystarczy tylko każdy pomysł rozważyć pod kątem jakości i długości snu. A jak to zrobić? 

Jak zaaranżować sypialnię małżeńską? 

Pogodzenie potrzeb, wymagań i upodobań obojga partnerów to trudny orzech do zgryzienia. Warto jednak podjąć się tego zadania, gdyż aranżacja sypialni w znaczący sposób wpływa na jakość i długość naszego wypoczynku. W przypadku par, które mają podobne upodobania oraz potrzeby mamy jasną sytuację. Jednak problem pojawia się małżeństw z odmiennym poczuciem estetyki. Wówczas najlepiej postawić na uniwersalny wystrój. Możemy zainspirować się:

  • stylem klasycznym,
  • stylem nowoczesnym,
  • stylem skandynawskim.

Jak umeblować sypialnię małżeńską? 

Styl i sposób aranżacji to jedno, jednak w sypialni to meble grają główną rolę. Klasycznym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w jedną lub dwie szafy, w której zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą przechowywać ubrania i inne akcesoria. Dobrym rozwiązaniem będzie również wspólna komoda oraz szafka nocna. Kwestię dyskusyjną stanowią typowo męskie meble lub akcesoria, takie jak biurko na komputer gamingowy czy części samochodowe. W drugiej strony, wiele kobiet ucieszyłoby się z dodatkowego wyposażenia, jakim jest np. toaletka. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie jasnych granic, co może się znajdować w sypialni, a co nie. Należy również zwrócić uwagę na łóżko, a zwłaszcza jego rozmiar. Najlepszą propozycją będą modele 180×200 cm lub 200×220 cm. Natomiast w mniejszych sypialniach sprawdzi się łóżko 160×200 cm.

Jak wybrać akcesoria sypialniane? 

Podstawowym elementem wyposażenia każdego łóżka jest materac do spania. Jest to produkt stworzony specjalnie w celu zagwarantowania użytkownikom zdrowego wypoczynku. Przy jego wyborze pod uwagę bierzemy osobiste potrzeby i preferencje użytkowników. W przypadku niezgodności zaleca się, aby para zainwestowała w dwa materace pojedyncze, które umieści się na jednym stelaży. Dzięki takiemu kompromisowi, partnerzy mogą cieszyć się spokojnym snem. Oprócz tego należy uwzględnić:

  • poduszkę do spania – model dobiera się indywidualnie do potrzeb użytkownika,
  • kołdrę – należy tutaj zwrócić uwagę na rozmiar, rodzaj wypełnienia oraz gramaturę,
  • pościel – jej wygląd powinien być dopasowany do aktualnej aranżacji sypialni.

Sypialnia ma za zadanie zagwarantować nam zdrowy i spokojny sen. Oznacza to, że wszelkie dodatkowe meble czy elementy dekoracyjne muszą być ostrożnie dobierane. Stworzenie przestrzeni, która wyraża zarówno damskie, jak i męskie preferencje może być ciężkim zadaniem, jednak na pewno możliwym.