Urządzając sypialnię, zwracamy głównie uwagę na kwestie wystroju. Uwzględniamy styl, gamę kolorystyczną, wygląd mebli czy różnego rodzaju dekoracje. Jednak czy znajdujemy sobie sprawę, że czarująca sypialnia może być jednocześnie funkcjonalna? Jak się okazuje, wystarczy tylko podzielić ją na trzy pełniące różne role strefy. A oto, czym się wyróżniają!

Praktyczna strefa do pracy

Jedna z głównych zasad mówi, aby nie wprowadzać pracy do sypialni. Jednak zasady można modyfikować w zależności od układu pomieszczeń oraz ich metrażu. Małe domy lub takie, w których nie ma biura, muszą gdzieś pomieścić miejsce do pracy. W tym przypadku najlepszą opcją jest sypialnia. Należy zainwestować tutaj w:

 • biurko, najlepiej z szufladami,
 • ergonomiczny fotel,
 • regał na dokumenty.

Inną kwestią jest tutaj oświetlenie oraz odpowiednie ustawienie wszystkich mebli. Mimo że strefa ta nie zajmuje dużo miejsca, warto oddzielić ją, np. parawanem. W ten sposób każde spojrzenie w miejsce domowego biura nie będzie kojarzyć nam się z pracą.

Unikalna strefa do relaksu

Ta część sypialni miałaby odpowiadać za odpoczynek i relaks. To właśnie tutaj siadamy po ciężkim dniu, aby móc w końcu naładować baterie w towarzystwie partnera. Często także miejsce to służy do rozwijania pasji, gier z drugą połówką czy też po prostu np. czytania książki. Z uwagi na różne funkcje, najlepiej zainwestować tutaj w:

 • wygodny fotel, który zagwarantuje komfort w czasie relaksu z książką czy podczas gier, np. planszowych,
 • stół, który może być mniejszy lub większy – kwestia ta zależy od jego zastosowania oraz miejsca w sypialni,
 • regał, który pomieści dodatkowe rzeczy potrzebne nam do rozrywki lub rozwoju,
 • telewizor, który możemy umieścić na ścianie lub komodzie w zależności od tego, gdzie chcemy go oglądać.

Ważna strefa wypoczynkowa

Najważniejszą strefą w sypialni jest strefa wypoczynkowa. Mimo iż nie zajmuje ona dużo miejsca, to powinna być odpowiednio skomponowana. Uwzględnia się tutaj wysokiej jakości łóżko, którego rama jest dopasowana od aranżacji wnętrza. Możemy tutaj postawić na modele kontynentalne, tapicerowane, drewniane czy metalowe! Oprócz tego ważne, aby posiadały pasujący zagłówek, który będzie jednocześnie miękki. W końcu powinien umożliwić nam oparcie się. Nie można zapomnieć także o odpowiednim oświetleniu, szafkach nocnych czy miękkim dywanie. Jednak sama rama do łóżka nie zapewni zdrowego wypoczynku – należy tutaj zainwestować w trzy elementy. A jakie?

Komfortowy materac – jak go wybrać?

Na współczesnym rynku znajdziemy wiele różnych podłoży do spania. Decydując się na produkty od Hilding Anders, dostępne na https://hilding.pl/, mamy gwarancję komfortowego wypoczynku. Te najwyższej jakości produkty umarzają zdrowy sen, dzięki którym nasz organizm jest zregenerowany zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Co więcej, wpływa on także na dobre samopoczucie oraz wysoki poziom energii w ciągu dnia. Jednak jest tyle różnych modeli, w tym materace piankowe, sopranowe i hybrydowe, a także modele dziecięce, naturalne czy ekologiczne. A jak wybrać ten idealny? Należy uwzględnić tutaj osobiste potrzeby oraz preferencje użytkownika. Obejmują one:

 • wiek, gdyż w ofercie znajdują się produkty przeznaczone dla noworodków, małych dzieci czy nastolatków,
 • rodzaj wypełnienia, gdyż odpowiada on za odczuwalny w czasie wypoczynku komfort oraz unikalne właściwości modelu,
 • stopień twardości, gdyż znajdziemy tutaj materace miękkie (H1), średniotwarde (H2), twarde (H3) czy bardzo twarde (H4),
 • rozmiar, gdyż zależy on głównie od tego, czy produkt jest przeznaczony dla singla, czy dla dwóch osób, a także na kwestię tą wpływa metraż sypialni.

Dobra poduszka – jaką pełni rolę?

Decydując się na kompotową poduszkę, mamy pewność, że górne partie naszego ciała będą odpowiednio ustabilizowane. Obejmuje to głowę, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Jest to niezwykle ważne, gdyż w ten sposób możemy uniknąć porannych bólów głowy czy sztywności karku. A jakie czynniki wpływają na wybór dobrej poduszki? Jak się okazuje, uwzględnia się tutaj takie kwestie, jak:

 • wysokość – poprzez odpowiednie jej dopasowanie do budowy ciała nie narażamy kręgosłupa szyjnego na wyginanie się,
 • kształt – wpływa na niego przede wszystkim preferowana pozycja do spania, gdyż inny kształt może być dla osób śpiących na brzuchu, plecach czy boku,
 • stopień twardości – kwestii ta ma również wpływ na ułożenie głowy, jednak przy jej wyborze należy także wziąć pod uwagę preferowaną pozycję do spania.

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze poduszki jest rodzaj wypełnienia. Na rynku obecnie są dostępne trzy rodzaje, czyli poduszka naturalna, podeszwa syntetyczna oraz poduszka piankowa. Ich wybór tak naprawdę zależy on naszych oczekiwań względem właściwości oraz gwarantowanego przez nią komfortu.

Kołdra do spania – jak wpływa na komfortowy wypoczynek?

Wielu z nas zastanawia się, po co zwracać uwagę na wybór odpowiedniej kołdry dostępnej w sklepie internetowym Senna Materace. Jak się okazuje, ma ona znaczący wpływ na jakość naszego wypoczynku! Wynika to z faktu, iż nie tylko gwarantuje przyjemne wrażenie otulenia w czasie snu, ale także wpływa na komfort termiczny! A jak wybrać dobrą kołdrę do spania? Jak się okazuje, nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejszą rolę odgrywa tutaj rodzaj wypełnienia. Obecnie na rynku dostępne są modele syntetyczne, np. wypełnione granulatem silikonowym lub modele naturalne, np. wypełnione puchem gęsim. Należy zaznaczyć, że różnią się one nie tylko budową, ale także własnościami. Jak się okazuje, zdecydowanie lepszy komfort termiczny ma wypełnienie naturalne, jednak to wypełnienie symetryczne posiada wyższe własności antyalergiczne. Inną kwestią jest gramatura. Decydując się na grubszą kołdrę, mamy pewność, że zimą będzie nam cieplej. Natomiast cieńsze modele są idealne na upalne lato! Ostatnim czynnikiem wartym uwagi jest tutaj rozmiar. Szacuje się, że kołdra powinna być szersza od materaca o ok. 20-40 cm.

Nie ma co ukrywać – czarująca sypialnia zdecydowanie może być funkcjonalna! Tak naprawdę wystarczy tylko podzielić ją na odpowiednie strefy oraz zadbać o ich właściwe wyposażenie. Jednak przy tym wszystkim pamiętajmy, aby zachować wyczucie stylu.