Sypialnia pełni jedną, podstawową funkcję – ma zagwarantować nam zdrowy sen w komfortowych warunkach. Natomiast mało się mówi o tym, jak charakter aranżacji wpływa na jakość naszego wypoczynku. Jak się okazuje, kolory, dodatki, a także styl wnętrzarski ma ogromne znaczenie dla naszego snu. W końcu nie w każdych warunkach nasz organizm może się zrelaksować! A zatem, dlaczego styl rustykalny idealnie się tutaj sprawdzi?

Czym charakteryzuje się styl rustykalny?

Na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych powstała potrzeba tworzenia prostych form z naturalnych materiałów. Koncepcja ta zapoczątkowała styl rustykalny. Jego nazwa bazująca na angielskim słowie “rustic” oznacza wiejski, swojski. Najczęściej jest przez nas kojarzony z wiejskim domem, sielskim klimatem czy drewnianymi meblami. Często w takim wnętrzu pasuje idea “slow life”, która wręcz idealnie wpisuje się w funkcję sypialni – w końcu często musimy zwolnić, aby móc się zrelaksować! A co jeszcze wyróżnia styl rustykalny na tle innych?

Kolory

Za dominujące kolory w stylu rustykalnym uważa się biel, beż oraz kolory ziemi – idealna będzie tu każda forma brązu! Mogą się tutaj pojawić także inne barwy w stonowanych odcieniach. Pamiętajmy jednak, że to nie miejsce na nasyconą czerwień czy fiolety.

Materiały

Znajdujące się we wnętrzu materiały potrafią nadać mu nowego, wręcz unikalnego charakteru. Najczęściej dominują tutaj takie tkaniny, jak len, bawełna czy wełna, które są wykorzystywane w zasłonach, narzutach czy poszewkach na poduszki.

Dodatki

Idealnymi dodatkami do wnętrza rustykalnego będą kwiaty, plecione makramy czy meble z wikliny. Zapominajmy również o wykorzystaniu drewna zarówno w meblach, jak i dekoracjach!

Komfortowe łóżko – czyli jakie?

Najważniejszą rolę w każdej sypialni pełni łóżko. Jest ono wyposażone w odpowiedni materac, który odpowiada za właściwe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację całej sylwetki. Jednak, mimo iż jest to główny element łóżka, nie można pominąć także akcesoriów sypialnianych. A co się do nich zalicza?

Krok pierwszy – stelaż

Stelaż to nic innego, jak konstrukcja wykonana z drewnianych listewek. Na co dzień nie jest widoczny, jednak pełni ważną funkcję – odpowiada za podparcie materaca i zapewnienie zdrowego wypoczynku! Przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę szczególnie konstrukcję łóżka, rodzaj materaca oraz rodzaj drewna, z jakiego został wykonany. Duże znaczenie ma także gęstość ułożenia listew.

Krok drugi – poduszka

Poduszka, podobnie jak materac, odpowiada za właściwe wsparcie ciała. Jednak jej rola ogranicza się do górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Przy wyborze dobrej poduszki należy także pamiętać o uwzględnieniu kilku czynników. Za najważniejsze uważa się rodzaj wypełnienia, wysokość, a także preferowana pozycja do spania, która wpływa na kształt poduszki.

Krok trzeci – kołdra

Kołdra również nie jest bez znaczenia dla jakości naszego wypoczynku. Jak się okazuje, ma ona ogromny wpływ na komfort termiczny w czasie snu. Poprzez odpowiednie dopasowanie od naszych preferencji oraz aktualnej pory roku, jest w stanie zapobiec przegrzaniu latem oraz wychłodzeniu zimą. Właśnie dlatego przy jej wyborze tak ważne jest uwzględnieni rodzaju wypełnienia, gramatury oraz rozmiaru.

Materac naturalny Hilding jako podstawa wnętrza w stylu rustykalnym

Obecnie obserwuje się rosnące zainteresowanie w kwestii dbania o środowisko, co przekłada się na zwiększenie naszej świadomości w tym temacie. Zaczynamy wdrażać różnego rodzaju postępowania, mające na celu chronić środowisko. Oprócz segregowania śmieci, oszczędzania wody czy prądu, wyróżnia się tutaj także zainwestowanie w dobry materac naturalny Hilding. Jest to innowacyjny produkt, który został zbudowany na bazie materiałów naturalnych, które w znacznym stopniu ulegają biodegradowalne. A co więcej – przy ich produkcji nie wydzielają się szkodliwe substancje! Dla nas również tego typu modele nie są obojętne, gdyż wykorzystanie takich surowców, jak olej rycynowy, len czy bawełna organiczna gwarantuje szereg właściwości antybakteryjnych, antyalergicznych czy przeciwbólowych. Obecnie w sklepach Senna Materace znajdziemy wiele różnych modeli, w tym Hilding Breva, Hilding Nevada czy Hilding Mistral.

Jak wybrać dobry materac naturalny Hilding?

Nie ma co ukrywać, materac naturalny Hilding jest wyjątkowym produktem do spania. Zdecydowanie warto w niego zainwestować, aby poprawić jakość swojego wypoczynku. Należy jednak zaznaczyć, że niezależnie od tego, jak dobry jest materac do spania, warto przy jego wyborze uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje. Oznacza to, że należy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • wiek użytkownika,
  • stan zdrowia,
  • rodzaj wypełnienia,
  • stopień twardości,
  • rozmiar.

Oprócz tego pamiętajmy, aby wybrane przez nas modele posiadały pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowej pralce. Na szczęście materac naturalny Hilding dostępny na https://hilding.pl/ zagwarantuje nam to!

Istnieje wiele różnych stylów wnętrzarskich, jednak w sypialni zdecydowanie sprawdzi się styl rustykalny. Pamiętajmy jednak, że dużą rolę odgrywa także odpowiednio skomponowane łóżko – w końcu to właśnie ono odpowiada za zdrowy i spokojny wypoczynek!