Urządzając komfortową sypialnię, staramy się rozsądnie dobierać każdą rzecz. Mowa tutaj przede wszystkim o meblach oraz dodatkach. Jednak nie ma co ukrywać – duże znaczenie mają tutaj także kolory ścian. A czy tyle samo uwagi zwracamy na odpowiednio skomponowane łóżko wraz z wygodnym materacem? Niestety, kwestia ta jest dość często pomijana. Warto już dziś to zmienić, gdyż dobry materac gwarantuje zdrowy sen!

Jak wybrać dobry materac?

Materac do spania to produkt, który poprzez swoją unikalną budowę oraz właściwości jest w stanie zagwarantować nam zdrowy wypoczynek. Oznacza to, że pośrednio odpowiada za dobre samopoczucie w ciągu dnia, a także wysoki poziom energii. Co więcej, zdrowy sen pozwala na właściwą regenerację ciała pod kątem fizycznym i psychicznym. Przy wyborze komfortowego podłoża do spania należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii, a do nich zalicza się:

 • wiek,
 • stan zdrowia,
 • rodzaj wypełnienia,
 • stopień twardości,
 • rozmiar.

Na współczesnym rynku znajdziemy wiele różnych produktów. Wśród nich znajdziemy wysokiej jakości materace od Hilding Anders dostępne na https://hilding.pl/. Jednak świetną opcją będą także produkty Fit.4.Sleep! A jakie modele są dostępne na rynku?

Jakie materace Fit.4.Sleep są dostępne na rynku?

W ofercie sklepu internetowego Senna Materace znajdziemy wysokiej jakości materace Fit.4.Sleep. Są to wyjątkowe materace, które są w stanie zapewnić zdrowy sen w komfortowych warunkach. A co warto wiedzieć o poszczególnych typach produktów dostępnych w ofercie? Otóż każdy model wyróżnia się tutaj:

 • optymalną wentylacją,
 • siedmioma strefami twardości,
 • właściwościami antyalergicznymi,
 • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowych warunkach.

Poszczególne modele wyróżniają się tutaj także dwiema twardościami. Oznacza to, że jednak strona jest twardsza od drugiej. W ten sposób możemy idealnie dopasować podłoże od spania do aktualnych preferencji oraz do obecnej masy ciała. A co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach? Oto najważniejsze informacje!

Piankowe materace Fit.4.Sleep

Wyjątkowe materace Fit.4.Sleep z wypełnieniem piankowym gwarantują najlepsze wsparcie newralgicznych punktów ciała. Tutaj niezależnie od przyjmowanej pozycji można odczuć wrażenie odciążenia mięśni oraz brak nieprzyjemnego nacisku. Oprócz tego otwartokomórkowa struktura pianki pozwala na osiągnięcie odpowiedniej przewiewności czy wentylacji.

Sprężynowe materace Fit.4.Sleep

Model ten został zbudowany na bazie sprężyn kieszeniowych. Od klasycznych sprężyn różnią się one tym, że każda z nich została umieszczona w osobnej kieszonce materiałowej. Wpływa to na wysoka elastyczność punktowa, a także gwarantuje redukcję drgań. Nie zapominajmy także o tym, że podobnie jak materace piankowe posiada dwie twardości oraz pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowej pralce.

Nawierzchniowe materace Fit.4.Sleep

Produkt składający się z kilkucentymetrowej warstwy pianki i ma za zadanie zagwarantować nam komfortowy wypoczynek w każdym miejscu. Jest to może z uwagi na możliwość zrolowanie oraz zabrania go ze sobą w podróż! Co więcej, jest to produkt idealny do ochrony materaca głównego, gdyż pomoże uniknąć zabrudzeń i zniszczeń. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanej wewnątrz pianki, gdyż może posiadać różne właściwości.

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze

Modele Fit.4.Sleep Cool Breeze są dostępne w wersji piankowej oraz sprężynowej. Tutaj jednak należy zwrócić szczególną uwagę na piankę NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze. Posiadają one funkcje chłodzenia oraz gwarantują izolację termiczną. Produkty te sprawdzą się zarówno zimą jak i latem także z uwagi na pokrowiec Dual Temperature, który wykazuje zarówno działanie chłodzące, jak i zatrzymujące ciepło.

Z czego jeszcze powinno składać się komfortowe łóżko?

Oczywiście łóżko to nie tylko materac do spania. W jego skład wchodzą także inne akcesoria sypialniane, które także korzystnie wpływają na jakość snu. Znajdziemy je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, takich jak Senna Materace. W pierwszej kolejności warto zainteresować się poduszką. Podobnie jak materac, ma ona za zadanie zagwarantować właściwe wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków czy kręgosłupa w odcinku szyjnym. Przy jej wyborze warto pamiętać o uwzględnieniu odpowiedniej wysokości, rodzaju wypełnienia czy preferowanej pozycji do spania. Natomiast drugim, ale równie ważnym elementem jest wyposażenie sypialni w kołdrę. Jej rola jest zagwarantowanie komfortu termicznego w czasie wypoczynku, a także przyjemne wrażenie otulenia. Tutaj należy wziąć pod uwagę rodzaj wypełnienia, gramaturę, a także rozmiar. Nie można także zapomnieć o:

 • stelażu,
 • pościeli,
 • prześcieradle,
 • ochraniacz na materac.

Dla dzieci oraz dorosłych świetną opcją będą także szumiące maskotki. W ich wnętrzu znajduje się urządzenie, które odtwarza szum biały, różowy, a także dźwięk padającego deszczu lub szumu morza. Pomaga to w zaśnięciu – i to niezależnie od wieku!

Nie każdy z nas wie, że człowiek przeznacza na sen średnio osiem godzin dziennie, czyli niemalże ⅓ swojego życia. Właśnie dlatego już dziś zadbajmy o właściwe dopasowany do naszych osobistych potrzeb i preferencji materac oraz zainwestować w inne akcesoria sypialniane!