Jakość naszego wypoczynku wpływa na to, jak funkcjonujemy w codziennym życiu zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Z tego powodu jednym z kluczowych aspektów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest to, w jakich warunkach śpimy i odpoczywamy po całym dniu aktywności. Dlatego tak istotnym elementem wyposażenia naszego mieszkania czy domu jest odpowiednio dobrany i wygodny materac.

Większość z nas choć raz w życiu musiała podjąć decyzję dotyczącą zakupu nowego materaca. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze, aby później nie żałować dokonanej transakcji. Szczególnie w obecnych czasach, gdy producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, wzbogacają materace o wiele przydatnych funkcji, a także robią wszystko, aby zapewniały one użytkownikowi całkowity komfort. Jaki materac wybrać i na co uważać? Między innymi na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

Dobry materac a jakościowy sen

Jak już wspomniano, jedną z najważniejszych roli w życiu każdego z nas odgrywa sen. Dzięki niemu nasze ciało, ale i umysł są w stanie całkowicie się zregenerować, co z kolei prowadzi do lepszych wyników na wszystkich płaszczyznach. Na sen poświęcamy nawet jedną trzecią całego życia, ale w łóżku czy na kanapie wielu z nas spędza przecież znacznie więcej czasu. Tymczasem wysoka jakość wypoczynku poprawia nasze codzienne funkcjonowanie, zwiększa energię, kreatywność, polepsza pamięć, a także ogólne samopoczucie. Aby wszystko to stało się możliwe, należy zwrócić uwagę właśnie na optymalny dobór materaca.

Jak wybrać materac?

Zakup materaca, który w pełni będzie odpowiadać naszym wymaganiom, nie jest prostym wyzwaniem. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest ogromny wybór tego rodzaju produktów. Mnogość modeli i zastosowanych w nich rozwiązań powoduje, że wielu klientów zastanawia się, czy są jakieś konkretne kryteria lub elementy, na które w szczególności należy zwrócić uwagę? Okazuje się, że tak, choć oczywiście ostateczna decyzja musi zostać uzależniona od tego, czy materac w pełni pasuje do użytkownika i czy osoba na nim leżąca będzie czuć się wygodnie. Jest to zawsze indywidualna kwestia. Mimo to, w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni rodzaj i typ materaca. W tym kontekście wyróżniamy wiele różnych możliwości, w tym materac sprężynowy czy hybrydowy. Popularnym rozwiązaniem są ponadto wszelkiego typu materace z wkładem piankowym, a także lateksowe.

Czym charakteryzuje się materac sprężynowy?

Rodzajem, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów, jest materac sprężynowy. Można śmiało napisać, że większość z nas spała w swoim życiu na takim, ponieważ jest to uniwersalna, ponadczasowa i wybierana od dekad konstrukcja. Materace sprężynowe można podzielić obecnie na kilka typów, w tym przede wszystkim bonellowe oraz materac sprężynowy kieszeniowy. Oba te rodzaje odróżnia od siebie zastosowany w nich mechanizm sprężynowy. Materace sprężynowe typu bonellowego posiadają bowiem system połączonych sprężyn, co powoduje, że przy ugięciu jednej, pracują pozostałe. Jeśli chodzi natomiast o materac kieszeniowy (pocketowy) każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej tkaninowej kieszeni, dzięki czemu jest wprawiana w ruch siłą nacisku, ale bez ingerencji innych sprężyn. To właśnie to rozwiązanie jest o wiele nowocześniejsze i coraz chętniej wybierane. Wpływ ma na to także fakt, że materac z kieszeniami posiada – zależnie od modelu – bardzo dużą liczbę sprężyn, a to z kolei wpływa na komfort z jego użytkowania. Im więcej punktów podparcia, tym materac lepiej dostosowuje się do ciała osoby leżącej, zwiększając tym samym wygodę, ale i pozytywnie wpływając na aspekt zdrowotny i regeneracyjny.

Co wyróżnia materac hybrydowy?

Wielu klientów stoi przed decyzją w postaci: materac sprężynowy czy hybrydowy? A może materac piankowy czy sprężynowy? Takie pytania kłębią się w głowach konsumentów, a my postaramy się w tym momencie przybliżyć najważniejsze cechy, jakie posiadają materace hybrydowe. Najkrócej tłumacząc, materac hybrydowy jest połączeniem nowoczesnych oraz klasycznych i sprawdzonych rozwiązań. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim tego typu materac jest zbudowany z bardzo wytrzymałych komponentów i łączy w sobie konstrukcję piankową oraz sprężynową. Dobrej jakości materace hybrydowe posiadają kilka warstw tego typu materiałów i osiągają wysokość nawet 30 cm. Wszystko to sprawia, że zapewniają najwyższy komfort, a także są niezwykle trwałe i mogą służyć użytkownikowi przez wiele lat.

Materac sprężynowy czy hybrydowy – który lepszy?

Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie, ponieważ wszystko zależy od preferencji osoby, która będzie z materaca korzystać. Oba rodzaje są godne polecenia, ponieważ wprowadzają do naszego życia sporą wygodę. Materaca hybrydowe adresowane są w szczególności do par, alergików, seniorów, a także osób cierpiących na problemy ze stawami czy kręgosłupem. Materac hybrydowy opinie? W większości przypadków klienci chwalą oba rodzaje, ale ci, którzy są w stanie zainwestować większą kwotę wybierają o wiele bardziej wszechstronny i dający więcej możliwości materac hybrydowy.

Materac – jakie cechy ma produkt wysokiej jakości?

Istnieje wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca. Jednym z nich jest jakość wykonania. Ważne, aby był on stworzony z przyjaznych człowiekowi oraz środowisku komponentów. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na idealne dopasowanie materaca do stelaża, jego odpowiednie zabezpieczenie na przykład poprzez pokrowiec, a także ogólną wygodę z jego użytkowania. Materac wysokiej jakości pozwala na regenerację całego ciała, w tym w szczególności narażonego każdego dnia na wielki wysiłek kręgosłupa. Im więcej punktów podparcia, tym lepiej dla naszego ciała, ponieważ wówczas materac w swoisty sposób dopasowuje się do naszej sylwetki.

Jaki jest koszt materaca sprężynowego bądź hybrydowego?

Koszt materaca sprężynowego czy hybrydowego uzależniony jest przede wszystkim od modelu, a także zastosowanych materiałów oraz funkcji. Materace sprężynowe marki Hilding, takie jak na przykład Hilding  Flamenco, Lambada czy Tango kupimy – w zależności od rozmiaru i twardości – za 1300 do nawet około 3000 złotych. Dla przykładu materac sprężynowy 140×200 to koszt rzędu nieco ponad 2000 złotych. Nieco droższe są naturalnie bardziej zaawansowane materace hybrydowe. Ich cena przy rozmiarach do łóżek dziecięcych przekracza 2000 złotych, a przy największych rozmiarach, w tym do łóżek małżeńskich może osiągnąć nawet 4000 złotych. Materac hybrydowy 160×200 kosztuje około 3500 złotych. Warto jednak potraktować dobry materac jako swego rodzaju inwestycję, która zwróci się w przyszłości w postaci lepszego zdrowia i samopoczucia.

Bestsellery Hilding – materace sprężynowe i hybrydowe

Materace Hilding z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów. Ich użytkownicy chwalą przede wszystkim wygodę, jakość wykonania, wytrzymałość, niezwykłą ergonomię, a także nowoczesny design. Marka Hilding chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów stara się systematycznie podwyższać poprzeczkę i udoskonalać swoje produkty. W jej szerokiej ofercie znajdziemy takie hitowe materace hybrydowe jak Hilding Electro oraz nowość – Hilding Dance. Jeśli mowa z kolei o materacach sprężynowych także i tutaj mamy wiele możliwości, w tym wszelkiego typu materace kieszeniowe, a także rozbudowane i zapewniające jeszcze większą wygodę modele multipocket oraz pocket plus.

Wygodny materac – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: oczywiście, że tak! Materac to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszej domu czy mieszkania. Od tego, w jakich warunkach będziemy odpoczywać czy spędzimy noc zależy to, czy będziemy mogli funkcjonować z pełnym zaangażowaniem i energią każdego dnia. Wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy klient znajdzie optymalny model dla siebie.